Czego nie widzimy ad 5

Artykuł z 1814 stwierdza: W raporcie National Vaccine Establishment of Great Britain, wydaje się, że przesądy przeciwko szczepieniom znacznie się zmniejszyły, a w Londynie trzy czwarte urodzonych dzieci zostało poddanych temu zbawieniu. operacja. 44 Obowiązkowe szczepienia wywołały jednak gorącą debatę publiczną zarówno w Zjednoczonym Królestwie, jak iw Stanach Zjednoczonych, aż do publikacji Ponurego Domu Charlesa Dickensa . Ta powieść przeniosła do publicznej świadomości znaczenie śmierci dziecka – osieroconej zamiatarki ulicznej Jo, której choroba, nienazwana, ale łatwo rozpoznawalna jako ospa, wyrosła z miazmatu zubożałego Londynu i objęła zarówno bohaterkę z klasy średniej, jak i jej arystokratkę mama:
Nie żyje! Martwy, wasza wysokość. Martwi, moi panowie i panowie. Martwi, prawi Wielebni i Źli Wielebni każdego zamówienia. Umarli, mężczyźni i kobiety, zrodzeni z Niebiańskiego współczucia w waszych sercach. I umierając tak wokół nas każdego dnia.
I umierając tak wokół nas każdego dnia. Nawet Izba Lordów słuchała. W ciągu roku brytyjski parlament nakazał, aby każde dziecko urodzone w Anglii i Walii po sierpnia 1853 roku zostało zaszczepione na ospę w ciągu 3 miesięcy po urodzeniu.45 Zajęło to Stany Zjednoczone 50 lat.
W 1967 r., Kiedy Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ustanowiła swoją jednostkę do zwalczania ospy, zgłoszono 131 000 przypadków na całym świecie, ale uważa się, że 10 do 15 milionów przypadków miało miejsce z 15 do 20% ofiarą śmiertelną43. Trzy lata później, korespondencja w czasopiśmie od przywódców inicjatywy WHO dotyczyła wymagań dotyczących postępu, a późniejsze ulepszenia w zakresie nadzoru, komunikacji i koordynacji doprowadziły do eliminacji choroby w 1980 r. – pierwszej (i jedynej) choroby zakaźnej, która została wyeliminowana z twarz ziemi. Nie jest zbyt optymistycznym, by mieć nadzieję, że polio i malaria będą walczyć o drugie miejsce46
1981 do 2012 r. – Rozpowszechnianie go
Ponieważ te praktyki zmieniły średnią długość życia dzieci w krajach uprzemysłowionych, łatwość podróżowania międzykontynentalnego i wzrost globalnej gospodarki sprawiły, że warunki krajów rozwijających się stały się bardzo ostre. Trzynaście lat po pierwszym doniesieniu o zakażeniu wirusem HIV, w 1981 r. Protokół Grupy Pediatrycznej AIDS z protokołem 076 ustalił, że stosowanie zydowudyny ante partum i intrapartum u matki i po porodzie u noworodka zmniejsza przenoszenie wirusa HIV z matki na dziecko. o 67,5% .47 Zdolność do zapobiegania wertykalnemu przenoszeniu zakażenia wirusem HIV doprowadziła do powszechnego przyjęcia ustawodawstwa stanowego wymagającego testowania kobiet w ciąży, ich niemowląt lub obu, 48, a liczba nowych przypadków wirusa HIV przenoszonego wertykalnie spadła praktycznie we wszystkich Miasta w USA. Przystosowując te podejścia do globalnego stosowania, opracowano ostatecznie wysoce skuteczne schematy dawek pojedynczych leków przeciwretrowirusowych, aby zaspokoić potrzeby krajów o niekorzystnej sytuacji ekonomicznej.
Pomimo godnego pochwały postępu w kontrolowaniu przenoszenia wirusa HIV z matki na dziecko, głównymi przyczynami śmierci dzieci poniżej 5 roku życia na całym świecie nie są infekcje wirusem HIV, lecz zapalenie płuc i choroby biegunkowe, z których każda zabiła ponad milion dzieci w 2008 r. (Ryc. 2) .3 Jak na ironię, 15-procentowy globalny wskaźnik śmiertelności spowodowany biegunką różni się dziś od stanu pobranego w Massachusetts w 1873 roku15. New England Journal of Medicine bronił rozpowszechniania szczepionek z krajów uprzemysłowionych, publikując krytyczne analizy ich skuteczności w zasobach. Niższe kraje.49 Wspólne wysiłki podejmowane przez partnerstwa publiczno-prywatne mogą wkrótce zapewnić, że główni zabójcy dzieci – zapalenie płuc i biegunka – wejdą do archiwów chorób, których nie widzimy.
Kiedy świętujemy wpływ Dziennika w ciągu ostatnich 200 lat, musimy pochwalić jego rosnący wpływ na praktykę pediatrii – od dzieci z Massachusetts po Stany Zjednoczone, a teraz do dzieci świata.
[podobne: sinulan czy sinupret, maść ichtiolowa działanie, aurident ]

Powiązane tematy z artykułem: aurident maść ichtiolowa działanie sinulan czy sinupret